Tarihçe

Tarihçe

ODAMIZ, 1952 yılında Şoför esnafının müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, dağınık olan taksici, nakliyeci ve minibüsçü esnafını etrafında toplayarak birbirleriyle ilişkilerini ve dayanışmasını sağlamak amacıyla Mustafa  TEKEREK ve arkadaşları tarafından kurulmuştur.


1961 yılında yönetime gelen Hasan İSSİ’nin önderliğinde, Oda kendi mülkiyeti olan hizmet binasına kavuşarak esnafını onurlandırmıştır.1961 yılından 2005 yılı nisan ayına kadar faaliyetlerimiz bu binadan devam etmiştir. 

2002 yılında yönetimi devralan Başkanımız Ahmet KUYBU ilk hedef olarak geçen zaman içerisinde yıpranan bina yerine, gelişen, çağa uygun ve insanımıza yakışır kalıcı hizmetler sunmak amacıyla, üyelerimizinde desteği ve katkılarıyla yeni binamızı yaptırarak 2005 yılında faaliyete sunmuştur.   

 Tüm meslek kuruluşlarını bir araya toplayarak esnafın işlemlerini tek bir noktadan yaptırabilmesi , kurumlar arası iletişimi artırmak, üyelerimizin kısa sürede işlerini halledebilmesi için 2008 yılında açılan Esnaf Sarayında bulunan mülkiyeti Odamıza ait yerimize taşındık.            

Odanın kurulduğu günden bugüne kadarki tek amacı; esnafını kollamak, haklarını gözetmek olmuş, esnafına bir çok hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.Misyonumuz siz değerli üyelerimize hergün bir önceki günden daha fazla faydalı olabilmektir.