Haber Detayları

Haber Detayları

HÜKÜMETİMİZE VE BAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

“Bakanımızın Müjdesi Esnafımızı Umutlandırdı”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin esnafların borçlarına dair yapılandırılmasını ve peşin ödemelerde ise faizin silinmesi açıklamasına ilk olumlu tepki KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu’dan geldi. Kuybu; “Hükümetimize ve bakanımıza teşekkür ediyoruz, Kooperatif aracılığıyla kullanılan kredi borçlarının yapılandırılması müjdesi tüm esnaflarımızı memnun etmiştir” dedi.

Kahramanmaraş’taki esnafların sesini tüm siyasilere duyuran Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin esnafların Kredi Kooperatifi aracılığıyla yaptığı borçlanmalarına borçlarına yönelik açıklanan yapılandırma müjdesinin heyecan yarattığını söyledi.

Bakan Tüfenkçi’nin açıklamalarının borcu olan esnafın bayram öncesi moralini düzelttiğini, motivasyon sağladığını, zor şartlar altında işlerini idame ettirerek Esnaf Kredi Kooperatifine taksitleri ödeyemeyen esnaflara büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Kuybu Ayrıca Kahramanmaraşlı esnafların fedakarane bir şekilde vatanına, milletine sahip ve memleketini düşünen bir misyon içerisinde faaliyetlerini sürdürdüğüne belirterek yapılandırmanın sadece kredi kooperatiflerine değil değir kalemlerde de yapılması gerektiğini dile getirdi.

Kuybu, “esnafımız önce devletimiz milletimiz sonra ben’ diyecek kadar ahidir. Ekonomik şartlarda çok zor durumda kalsalar bile her zaman devletini düşünmüştür. Kredi Kooperatiflerine olan borçların yapılandırılması ile ilgili müjde borçlu esnafımıza bir umut olmuştur. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi, kredi kefalet kooperatiflerine olan borçların 24 aya kadar taksitlendirileceğini, 15 Temmuz şehitlerimiz dahil tüm şehitlerimizin birinci ve ikinci derece akrabalarının da hiçbir faz hesabı yapılmadan 48 aya kadar taksitlendirebileceğini açıkladı.

Biz sayın bakanımızdan sicil affıyla beraber esnafımızın diğer bankalara olan ödeyemediği kredi borçlarının da yapılandırılmasını talep ediyoruz. Ekonomik krizler nedeniyle esnafımız işlerini bir şekilde yürütmeye çalışıyor fakat bu cefakâr esnaf kardeşlerimizin birçok bankaya olan kredi ve kredi kartı borçlarının yapılandırılması ile hem ekonomi canlanır hem de esnafımız daha da rahatlar” dedi.

Kuybu, Bakan Tüfenkçi’nin Kredi Kefalet Kooperatifine olan borçların yapılandırılmasıyla ilgili açıklamasının daha önceki yapılandırmadan yararlanıp taksitlerini ödeyen esnaf için değil, hiç yapılandırılmamış ve yapılandırıldığı takdirde ödeyemeyen esnaflar için olduğunu belirtti.

17-08-2017 | Paylaş